Judo

Judo (jap. „szlachetna droga”),
to sztuka walki, której
twórcą był Japończyk,
prof. Jigorō Kanō (1860–1938). Czym jest judo?

Najkrótsza charakterystyka judo na świecie

Olimpijski sport walki

Rzuty, dźwignie i duszenia, krótko mówiąc — najlepsza samoobrona. Rodziców uspokajamy. Wszystko jest wprowadzane stopniowo. Trening dzieci to ogólnorozwojowa zabawa z wprowadzaniem elementów judo. Zobacz: Jak wygląda pierwszy trening judo dzieci?

Sport ogólnorozwojowy

Trening judo kształtuje wszystkie cechy motoryczne (siła, szybkość, moc, wytrzymałość, koordynacja, gibkość, zręczność). W treningu judo wprowadzane są nawet m.in. elementy akrobatyki. Zupełną podstawą jest opanowanie umiejętności bezpiecznego upadku. Judo świetnie sprawdza się również jako ogólna baza do uprawiania innych dyscyplin sportu.

Sport z klasą

Judo kulturowo jest osadzone w wartościach dalekiego wschodu, ale nie bezrefleksyjnie. Uprawianie tego sportu na całym świecie pozwoliło go udoskonalić... ...czyli zachować najlepsze wzorce kultury wschodu i zeuropeizować całą resztę (np. pojęcie szacunku i autorytetu).

Stopnie judo

Judoka nosi inny kolor pasa w zależności od swojego stopnia sportowego zaawansowania.

W hierarchii judo występują stopnie uczniowskie (KYU) i mistrzowskie (DAN).

Przygotowujesz się do egzaminu judo na kolejne KYU?

Skorzystaj z pomocy naukowych. Wybierz stopień szkoleniowy, na jaki się przygotowujesz z listy poniżej, aby zostać przekierowanym do materiałów wideo i tekstowych.

Dlaczego Judo Tigers?

Przeczytaj opinie.