Jesteś zainteresowany/a bezpłatnym treningiem z Judo Tigers? Jesteśmy dla Ciebie!
Prowadzimy treningi dla:
W skrócie:
Wszystkie informacje o rekrutacji znajdziesz tutaj. Treningi odbywają się w dni nauki szkolnej, czyli od początku września do końca czerwca! Formularz zapisu już na stałe znajdziesz tutaj (rejestracja).
Bezpłatny trening oferujemy tym, którzy przychodzą do nas na pierwsze zajęcia.
Dlaczego warto wysłać nam wiadomość?
Bo Anita Lipnicka śpiewała „wszystko się może zdarzyć” i miała rację. W razie awaryjnych sytuacji poinformujemy Cię, że trening został przeniesiony lub nawet odwołany (np. awaria w szkole). Poza tym trener będzie mógł Cię oczekiwać.
Niezmienne trio:
Istnieją 4 wysokości składek członkowskich na sezon 2024/2025:
To wszystko! Witamy w XXI wieku, kiedy to wszystkie formalności załatwisz z na własnego tapczanu w dowolnej porze dnia i nocy. Informacje o treningach i zaproszeniach na inne sportowo-kulturalne wydarzenia otrzymasz na swój e-mail lub SMS.
Judo to sport walki bardzo często rozpoczynany w wieku przedszkolnym. Nawet autor tego tekstu na matę wszedł po raz pierwszy w wieku 6 lat. Zanim pomyślisz o sztukach walki i Chucku Norrisie…
…spokojnie, to nie tak. Treningi judo przedszkolaków to zabawa dostosowana do ich możliwości, które oczywiście są nieograniczone. Niemniej są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka przewrotów i padów (bezpiecznego kontrolowanego upadku). Czasem nawet „walka”!
O jakiej walce mówimy? O prostych zabawach z przepychaniem partnera (np. siedząc plecami do siebie) lub innych kontaktowych zabawach ruchowych (np. wyciąganie kawałka pasa spod partnera). Przykłady poniżej.
Standardowo przedszkolaki trenują z nami 30 minut raz w tygodniu. Dużo? Mało? Sprawdźcie sami, w końcu próbny trening jest darmowy. W niektórych sekcjach (Bielany Wrocławskie – Centrum Ślęza) dzieci mają możliwość trenowania nawet 2-3 razy więcej.
A w jakim wieku rozpoczynamy treningi? Standardowo trenujemy z przedszkolakami już od 4 roku życia, ale dopuszczamy też niektórych 3-latków. Najlepiej przyjść, spróbować i porozmawiać z trenerem prowadzącym. Po prostu to kwestia indywidualna.
Jeszcze więcej o treningu dzieci przedszkolnych przeczytasz tutaj.
Kliknij tutaj, aby przenieść się do instrukcji zapisu na bezpłatny trening.
Kliknij tutaj, aby przenieść się do pełnoprawnego formularza zapisów.
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:
Czy może być coś piękniejszego od sportu angażującego dziecko? Zarazem bezpiecznego? W miejscu, gdzie zwracana jest uwaga na indywidualne predyspozycje podopiecznych? Witamy w Judo Tigers.
Dzieci i młodzież szkolna standardowo trenuje 45-60 minut 2 razy w tygodniu. Zdarzają się również możliwości dodatkowych treningów (np. sobotnich), w większym międzyklubowym gronie. Przykład treningu judo poniżej.
Wyświetl ten post na Instagramie
Organizujemy również bezpłatne atrakcje dodatkowe, takie jak weekendowe wyjścia na Ślężę lub pikniki na zakończenie sezonu.
Dzieci szkolne (od 6 do 13 lat) biorą udział w obozach sportowych. Tam 1-2 razy dziennie trenują judo i w międzyczasie uczestniczą w zróżnicowanych atrakcjach (np. lotem tunelem aerodynamicznym, ASG, paintball, przejazdy amfibią, szycie strojów rycerzy Jedi, spływy kajakowe).
Starsza młodzież bierze udział w obozach sportowych m.in. z medalistami igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy (np. Olympic Summer Camp). Takie obozy są bardziej zorientowane na wyczynową samorealizację.
Oczywiście nie zapominamy o zawodach sportowych. Zawodnicy regularnie rywalizują w Super Lidze Judo, a także w zawodach ogólnopolskich dedykowanych dla ich grupy wiekowej (puchary Polski, mistrzostwa Polski).
Jak to wszystko oceniają rodzice zawodników od wewnątrz? Dowiedz się sam(a). Przeczytaj poniższą opinię.
Kliknij tutaj, aby przenieść się do instrukcji zapisu na bezpłatny trening.
Kliknij tutaj, aby przenieść się do pełnoprawnego formularza zapisów.
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:
Judo nie trenuje się na niby. Jest trudniej, niż Ci się wydaje. Dlatego jest to takie satysfakcjonujące. Satysfakcja z udanego rzutu jest uzależniająca. Zarazem nic tak nie uczy pokory, jak walka z drugim człowiekiem. Dobrze jest czasem zweryfikować swoje ego i wrócić na Ziemię.
Sport ma dawać satysfakcję i ogrom emocji. Walka to zapewnia. Judo spośród sportów walki wyróżnia się tym, że zapewnia zarówno walkę (emocje), jak i bezpieczeństwo. Sporty uderzane niekoniecznie.
Po prostu wolniej się zmęczysz. Obojętnie, czy chodząc po górach, czy jadąc na rowerze, czy zjeżdżając na nartach. To jest życie! Pamiętaj, że niezależnie czym się zajmujesz — Twoje ciało zasługuje na ruch!
Jesteśmy organizatorami zawodów dla weteranów i amatorów judo.
W 2022 roku wraz z Dolnośląskim Związkiem Judo organizowaliśmy Mistrzostwa Regionu Zachodniego.
Mistrzostwa Regionu Zachodniego 2022 – Oleśnica (c) Paweł Chomicki
W listopadzie organizujemy Tiger Cup. Po raz trzeci, ale pierwszy raz dla weteranów i amatorów. Po tych zawodach nie zabraknie imprezy integracyjnej. Sport w tym wieku to styl życia.
Tiger Cup w 2021 roku
W 2022 roku nasz trener Paweł Czaplicki zdobył Mistrzostwo Polski Weteranów.
Zobacz rzut Pawła poniżej.
We wrześniu 2022 roku nasz trener Michał Zamęcki stanął na podium Mistrzostw Świata Weteranów.
W 2022 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Samurai MeetUp, czyli unikalny camp dla weteranów i amatorów judo. Tutaj przeczytasz pełną relację z tego wydarzenia.
Z informacjami o aktualnej edycji Samurai MeetUp zapoznasz się tutaj.
Kliknij tutaj, aby przenieść się do instrukcji zapisu na bezpłatny trening.
Kliknij tutaj, aby przenieść się do pełnoprawnego formularza zapisów.
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:
Wierzymy w naszą wizję. Wizję, w której judo sprawia, że życie trenujących zmienia się na lepsze. W wielu wymiarach. Czasem nawet refleksja „to był dobry wybór” przychodzi dopiero po latach. Wszyscy czujemy efekty tych dobrych zmian, ale trudno nam je przetłumaczyć na słowa.
Działamy, szerząc wartości, które towarzyszyły nam i ukształtowały nas samych.
Co to oznacza? Słowami trenera Michała: „Sport to nie tylko treningi i zawody, ale też szkoła życia od najmłodszych lat. Uczymy się dyscypliny i konsekwencji w działaniu, ale przede wszystkim szacunku do drugiej osoby”.
W judo ten szacunek jest naturalny i nieprzesadzony. Zaczyna się od ukłonów na rozpoczęcie treningu, trwa podczas bezpośredniej rywalizacji i kończy się „przybiciu piątki” pomiędzy uczestnikami. Nie da się być zawsze najlepszym i nic tak nie uczy pokory jak przegrana. Pokonywanie tych małych przeszkód uczy konsekwencji.
Trening, oprócz czerpania frajdy ze sprawności fizycznej, ma właśnie funkcję wychowawczą.
Priorytetem Judo Tigers jest trening w formie zabawy. Zabawy, której wynikiem są późniejsi mistrzowie (m.in. medaliści mistrzostw Polski). Na profesjonalizację szkolenia sportowego przychodzi odpowiedni czas.
Rozpoczęcie tej profesjonalizacji zbyt szybko skutkuje często sportowym wypaleniem jeszcze przed wejściem w decydujący okres kariery. Dlaczego to takie ważne? Bo nie każdy klub sportowy ma takie podejście.
Faza poważnej rywalizacji i wielkich sportowych zwycięstw rozpoczyna się odpowiednio od 16. roku życia i od 18 roku życia. W Judo Tigers pozwalamy dzieciom na zabawę. Pozwalamy na zbieranie doświadczeń. Wcześniejsza rywalizacja jest dla dzieci przygodą. Odkrywaniem sportu. Nauką porażki i zwycięstwa. Nabywaniem pewności siebie. Sprawdzeniem, czy sport wyczynowy jest czymś dla nich.
Tyle słowami wstępu, a teraz bardziej szczegółowo.
Doświadczenie zawodnicze i uprawnienia instruktorskie to dopiero początek. Weryfikujemy kompetencje trenerów podczas kilkumiesięcznych praktyk (z każdą grupą wiekową) pod okiem najbardziej doświadczonych z nich.
Ci najbardziej doświadczeni, poza kilkunastoletnią praktyką pracy z dziećmi, są po studiach kierunkowych z wychowania fizycznego lub fizjoterapii, a jeden z nich, oprócz bycia nauczycielem w Szkole Podstawowej, posiada również kwalifikacje pedagoga specjalnego (Jakub Strasburger).
Uczymy w bezpieczny sposób. Dzieci do grupy dopasowujemy poziomem umiejętności i rocznikiem, bo sam wiek to za mało. Zapewniamy sprzęt odpowiedniej jakości (maty, materace i pozostałe akcesoria). Zwracamy uwagę na ew. zagrożenia związane z nieodpowiednim ubiorem uczestników. Reagujemy na konflikty między dziećmi. Również te poza salą treningową.
Nasze Standardy Ochrony Małoletnich opracowaliśmy indywidualnie z Kancelarią. Część klubów sportowych bazuje na ogólnikowych wzorach z Internetu, które nie pokrywają się w pełni z rzeczywistością. Dbamy o szczegóły – masz prawo do informacji.
Wzorujemy się na kanadyjskim modelu Long Term Athlete Development. Model stawia na rozwijaniu podstawowych umiejętności ruchowych już od najmłodszych lat (poprzez zabawę) i uczy aktywności fizycznej na całe życie w podziale na etapy (np. etap „treningu pod zawody” zaczyna się od 16 roku życia).
Na stałe w naszym kalendarzu goszczą:
Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny dla klubowiczów. Dokładna oferta zależy od danego oddziału i trenera (np. niektóre szkoły nie zezwalają na trening z rodzicami lub warunki sali nie pozwalają na trening z dwukrotną liczbą uczestników).
Autorskie zawody, czyli największy turniej judo dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku (Super Liga Judo), a także turniej klubowy (Mini Tiger Cup) i jedyny w swoim rodzaju ogólnopolski turniej judo dla dorosłych (Tiger Cup).
Autorskie obozy, czyli letnie i zimowe obozy sportowe, w których sami planujemy i tworzymy atrakcje, a także weekendowe obozy dla całych rodzin (Tigers Family Camp) i międzynarodowy obóz judo dla dorosłych (Samurai MeetUp).
Opiekunami dzieci na obozach zawsze są sprawdzone osoby, najczęściej są to nasi trenerzy lub trenerzy zaprzyjaźnionych klubów, których znamy od lat. Osobiście weryfikujemy każdy ośrodek obozowy przed zorganizowaniem obozu.
Niech o jakości wydarzeń poświadczy fakt, że w swojej historii organizowaliśmy wydarzenia dla Dolnośląskiego Związku Judo, Polskiego Związku Judo i Wojska Polskiego.
Jesteśmy tam, gdzie są najlepsi (na przykład tam, gdzie uczą olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy). W sezonie 2023/2024 uczestniczyliśmy w 5 obozach zewnętrznych i 13 zawodach zewnętrznych.
Na ok. 95% zewnętrznych zawodów/obozów w sezonie, w których bierzemy udział, gwarantujemy naszego trenera jako opiekuna. Jeżeli jest inaczej, to otwarcie o tym informujemy w momencie zapisu na dane wydarzenie.
W co najmniej 80% przypadków informujemy o zawodach/obozach z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem (kalendarz w SportsManago). Powołania wysyłamy bezpośrednio do rodziców ok. 2-3 tygodnie przed. Niektóre wydarzenia (np. Super Liga Judo) mają gotowy harmonogram na cały rok już w styczniu.
Po pierwsze egzaminy, które odbywają się w każdej z sekcji. Trenujący awansują kolejno od pasa białego po czarny (10 egzaminów). Przeciętnie trenujący mają jeden egzamin rocznie.
Po drugie, zawody Super Ligi Judo powstały właśnie z powodu przeświadczenia, że zawody (zwłaszcza) dzieci powinny wyglądać inaczej. Powinny być wyzwaniem, ale dostosowanym do możliwości danego dziecka i jednocześnie zapewniać pozytywne doświadczenie.
Dlatego na Super Lidze Judo m.in. do 12 roku życia obowiązuje podział na stopnie zaawansowania zawodników (pas) i kategorie są ograniczone liczbowo (maks. 5 dzieci).
„Umową” jest deklaracja członkowska bez okresu wypowiedzenia. Zarówno rejestracja do klubu, jak i wszystkie dokumenty akceptuje się w 100% online. Nie ma potrzeby przesyłania podpisanych skanów dokumentów rejestracyjnych.
Wszystkie wpłaty księgujemy (przez Przelewy24) w systemie klubowym SportsManago z wyszczególnieniem daty i rodzaju wpłaty. W systemie znajdziesz też harmonogram treningów, kalendarz wydarzeń klubowych, a także zapisy na zawody i obozy. Wszystko w jednym miejscu.
Ważne informacje przekazujemy przez e-mail i SMS-y (do 1 lub 2 opiekunów). Rzadziej telefonicnzie (sprawy pilne). Wiele klubów sportowych pogrążonych jest w chaosie informacyjno-organizacyjnym (np. odwołują zajęcia w ostatniej chwili i informują o tym tylko postem na Facebooku).
Nas nie musisz obserwować w mediach społecznościowych, ale i tak do tego zachęcamy. Robimy „fajne rzeczy z fajnymi ludźmi” i dokumentujemy to na Facebooku i Instagramie.
Najpewniej jako jedyny klub judo w Twoim mieście zatrudniamy osoby dedykowane do obsługi klienta, co sprawia, że szybciej odpowiadamy na dowolne zapytania. Wszyscy nasi pracownicy są byłymi zawodnikami judo, dlatego też są w stanie odpowiedzieć na wiele podstawowych pytań.
Naprawdę rozpatrujemy każde zapytanie indywidualnie. Zmiana liczby treningów z miesiąca na miesiąc? Nie ma problemu. Kontuzja? Rozpoczęcie w połowie miesiąca? Uwzględnimy to w rozliczeniach. Zgłoszenie na zawody po terminie? Ograniczają nas głównie zasady organizatora.
W sezonie 2024/2025 rozpoczynamy zajęcia w co najmniej 14 otwartych lokalizacjach na terenie całego Dolnego Śląska. To ułatwienie począwszy od odrabiania treningów, po dodatkowe treningi (np. 3 w tygodniu) i zróżnicowaną wiedzę wielu trenerów.
Żyjemy judo. Nie łączymy zupełnie innych dyscyplin w Klubie, bo często kończy się to faworyzowniem jednej dyscypliny sportu nad pozostałymi. Znamy to z naszego doświadczenia zawodniczego.
Trenujemy dzieci przedszkolne, szkolne, nastolatków (rekreacyjnie lub wyczynowo) oraz osoby dorosłe. Przekrojowo od 3 do 58 lat (dane z sierpnia 2024 roku).
O powołaniach na konkretne zawody lub przenosinach do innej grupy treningowej zawsze decyduje trener, który pracuje z danym dzieckiem.
Judo Tigers jednoczy około 700 zawodników i zawodniczek (stan na sierpień 2024) i jeżeli wydaje się to jeszcze niewystarczającym dowodem dbałości o jakość zajęć, to w Mapach Google i na Facebooku otrzymaliśmy łącznie ponad 330 opinii 5/5. Wszystkie opinie przeczytasz tutaj.
Zapoznasz się z nimi tutaj:
Stan na dzień 16.07.2024.
Masz pytania? Skieruj się tutaj.