Sport dla dzieci? 3 powody do zapisu na judo

Jaki jest najlepszy sport dla dzieci? Co warto wybrać z zajęć sportowych dla dzieci? Jak najlepiej zadbać o rozwój ruchowy dziecka (rozwój ogólnej sprawności fizycznej)?

Nie mamy uniwersalnej odpowiedzi na najlepszą dyscyplinę sportu dla dziecka. Każde z dzieci jest inne, tak jak każdy dorosły ma własne preferencje. Mamy dla Ciebie trzy powody do zapisu Twojego dziecka na judo, a judo to sport dla dzieci już od 4 roku życia.

TAKI POWINIEN BYĆ SPORT DLA DZIECI I JUDO JEST…

1️⃣ ANGAŻUJĄCE

Trening Judo Tigers. Zabawa w berka w grupie dzieci szkolnych

Judo to sport kontaktowy. Sport sprzyjający nawiązywaniu więzi z rówieśnikami. W szkole dzieci z jednej klasy mogą się mijać przez parę lat i nigdy nie usiąść ze sobą w ławce. W judo relacje między dziećmi powstają samoistnie, bo wspólne zabawy i ćwiczenia ten kontakt prowokują.

🧮 Dzieci lubią przyjazną atmosferę panującą na zajęciach Judo Tigers (opinie sprawdzisz: na Facebooku i na Mapach Google dla każdej z sekcji, przykładowo: tutaj, tutaj i tutaj). Fakt podziału stopni wtajemniczenia (stopni KYU) na kolejne pasy daje im obiektywne poczucie postępu zdobywanych umiejętności.

Dzieci zachęcane są do rywalizacji, gdzie w kontrolowanych warunkach uczą radzić sobie ze stresem i własnymi oczekiwaniami. Uczą się odwagi. Od próby ćwiczeń akrobatycznych po pierwsze starty w zawodach.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez JUDO TIGERS (@judotigers)

2️⃣ BEZPIECZNE

Trening Judo Tigers. Nauka padów judo w grupie dzieci przedszkolnych (sport dla dzieci)

Elementy szkolenia judo wykorzystuje się m.in. w takich programach jak UKEMI Szkoła Bezpiecznego Upadania. To program dr. Rafała Kubackiego, mistrza świata w judo, który realizowany był we współpracy m.in. z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PZU. Nazwa tego programu tłumaczy się sama.

🙇🏻 Judo to wzajemny szacunek. Zarówno do osób starszych (trenera), jak i pozostałych ćwiczących. W symbolicznej formie występuje on w formie ukłonów na rozpoczęcie i zakończenie treningu oraz walki. Zwiększenie samokontroli i dyscypliny u dzieci będące efektem akcentowania tych cech przekłada się na bezpieczniejszą rywalizację w duchu fair play.

3️⃣ ZINDYWIDUALIZOWANE

Trening Judo Tigers. Trener doradza młodej zawodniczce z grupy dzieci szkolnych

Judo jest sportem indywidualnym, ale nie egoistycznym. Judo uczy pracy w grupie. Dzieci współpracują ze sobą od zabaw i randori (walki szkoleniowe) po wspólne uczestnictwo w obozach i zawodach.

🏆 Wyjście na matę. Konfrontacja ze strachem przed rywalizacją. Konfrontacja z partnerem treningowym. Wyjazdy na obozy sportowe z dala od rodziców. To wszystko uczy odwagi i stopniowo wprowadza dzieci w samodzielność. Uczy tego, że nikt pewnych rzeczy nie zrobi za nas, ale jednocześnie nie zostawia dzieci samych. Trener i rodzice zawsze pozostają blisko, by pomóc, kiedy to niezbędne.

Judo jest spersonalizowane, bo nie ma jednej słusznej metody na trening zawodnika. Nie ma też jednej słusznej budowy ciała zawodnika wyczynowego. Judo może trenować każdy. Techniki (rzuty) są dobierane pod indywidualne predyspozycje, a zawodniczki i zawodnicy klasyfikowani są z podziałem na płeć, rocznik urodzenia i kategorie wagowe. Judo może też służyć jako wprowadzenie w ogólną sprawność fizyczną. Tak zaczynał m.in. Robert Lewandowski.

BONUS 🎌

Super Liga Judo 2021. Dziadek przytula swojego wnuka

1. Judo cechuje niska bariera wejścia. Przedszkolaki nie potrzebują specjalnego stroju, by bawić się judo (trenować można od 4 r.ż.), a koszt stroju judo dla dziecka szkolnego wynosi ok. 140-150 PLN (sklep).
2. Warto zachęcać dzieci do spróbowania sportu, nawet jeśli one mają opory. Jako autor tego posta (Rafał Kozłowski) jestem tego najlepszym przykładem.
3. Uważasz, że ten wpis może komuś pomóc z wątpliwościami? Udostępnij znajomej lub znajomemu.


🚨 CHCESZ SIĘ PRZEKONAĆ CZY JUDO JEST DLA TWOJEGO DZIECKA?

LOKALIZACJE JUDO TIGERS

Prowadzimy zajęcia:

Wszystkie lokalizacje zajęć Judo Tigers sprawdzisz na naszej stronie internetowej (zakładka „Grafik zajęć”).

BEZPŁATNY PIERWSZY TRENING

Jesteśmy pewni naszej wartości, dlatego też pierwsze zajęcia są bezpłatne (więcej informacji).

Jak wygląda pierwszy trening judo dzieci? Tutaj to sprawdzisz.

KTO BĘDZIE PROWADZIŁ ZAJĘCIA TWOJEGO DZIECKA?

Treningi u nas prowadzą:

Lokalizacje zajęć i numery kontaktowe do trenerów sprawdzisz zawsze w zakładce „Grafik zajęć”.