Czy jesteś za stary na judo dla dorosłych? Sprawdź!

Judo dla dorosłych? Sport nie jest tylko dla młodych. Wręcz przeciwnie.

Dorosłym (18-64 lata) WHO zaleca 300 minut ruchu o umiarkowanej intensywności na tydzień. Ewentualnie 150 minut aktywności o dużej intensywności.

Aktywność jest ważna. Szczególnie kiedy technologia wciska nas w wygodny fotel.

Nie każdy lubi biegać. Nie każdy musi biegać. Twoja aktywność nie musi być uzależniona od pogody.

Nie musisz też wybierać jednego aspektu aktywności fizycznej. Siła, koordynacja, wytrzymałość.

Co będzie najważniejsze w Twoim wieku? Czy judo dla dorosłych jest dla Ciebie?


Judo w starszym wieku?

Sportowo starszym, czyli po osiągnięciu pełnoletności. Judo to niekończąca się historia.

Trenują kobiety i mężczyźni. Wysocy i niscy. Szczupli i okrągli. Młodzi i starzy.

Naprawdę starzy. Najstarszy uczestnik Mistrzostw Świata Weteranów w 2018 roku miał 83 lata. Najmłodsi zaczynają w wieku 4 lat. Judo dla przedszkolaków znajdziesz m.in. u nas. W takim wieku często rozpoczynają późniejsi zawodowcy.

Judo to nie lekkoatletyka. Budowa ciała „nie dyskryminuje” do uprawiania judo. W judo zawodowym mężczyzn kategorie wagowe rozpoczynają się od -60 kg (u kobiet -48 kg), a kończą brakiem limitu (+100 kg, u kobiet+78 kg). Najwięksi judocy zbliżają się do 200 kg. Utrzymać taką masę – wielka sztuka. A wzrost? Wzrost nie ma znaczenia.

Mistrzostwa Regionu Zachodniego 2022 – Oleśnica (c) Paweł Chomicki

Jakie jest judo dla dorosłych? Co musisz wiedzieć?

Autentyczne. Poczujesz, że żyjesz!

Judo nie trenuje się na niby. Jest trudniej, niż Ci się wydaje. Dlatego jest takie satysfakcjonujące. Satysfakcja z udanego rzutu w walce jest uzależniająca. Zarazem nic tak nie uczy pokory, jak walka z drugim człowiekiem. Dobrze jest czasem zweryfikować swoje ego i wrócić na Ziemię.

Emocjonujące i bezpieczne. Walka to zapewnia!

Sport ma dawać satysfakcję i ogrom emocji. Walka to zapewnia. Jednocześnie judo spośród sportów walki wyróżnia się tym, że zapewnia zarówno walkę (emocje), jak i bezpieczeństwo. Sporty uderzane niekoniecznie.

Ogólnorozwojowe. Nie strzeli ci w plecach!

Po prostu wolniej się zmęczysz. Obojętnie, czy chodząc po górach, czy jeżdżąc na rowerze, czy też zjeżdżając na nartach.

Podsumowanie zalet judo dla dorosłych

 1. Trenując judo „poczujesz, że żyjesz”. Intensywność potrafi być bardzo wysoka.
 2. Trenując judo, wszechstronnie zadbasz o swoją aktywność. Nie strzeli Ci w plecach od podniesienia dziecka na ręce.
 3. Trenując judo, poznasz swoje możliwości i będziesz świadomy, jakich konfrontacji unikać. To często najlepsze wyjście. Będziesz spokojniejszy, gdy zatrąbi na Ciebie jakiś bałwan.
 4. Trenując judo, będziesz wytrwalszy. W grupie raźniej.
 5. Trenując judo, aktywnie spędzisz czas z całą rodziną. Patrz: obozy sportowe Tiger Family Camp.
 6. Trenując judo, lepiej zrozumiesz wyzwania stojące przed Twoim dzieckiem, jeżeli to ono właśnie rozpoczęło tę sportową przygodę judo wcześniej.
 7. Trenując judo, nie jesteś uzależniony od pogody. Hala sportowa zawsze zapewnia komfortowe warunki.
 8. Trenując judo, nie wydasz fortuny. Treningi w Judo Tigers to 220 PLN miesięcznie. Za 8-10 godzin treningów w miesiącu. 22-27,50 PLN za godzinę. Judoga (strój), wraz z haftem i plastronem, to 210 PLN.

Co o treningach mówią uczestnicy?

Dobre treningi dla dorosłych. Ciekawe i mocne rozgrzewki. Fajne spotkania i wyjazdy poza treningami. – Piotr, opinia z Map Google.

Super klub, super treningi dla dzieci i dorosłych, super ludzie, super atmosfera. Wszystko super. Polecam wyjazdy rodzinne!!! – Marta, opinia z Map Google.

Treningi dla dzieci i dorosłych. Trener wkłada serce w to co robi i widać pełne zaangażowanie. Poza treningami również imprezy integrujące dla rodzin. Polecam z czystym sumieniem. 🙂 – Piotr, opinia z Map Google.

Syn dopiero zaczyna przygodę z judo, ale bardzo mu się podobają zajęcia. Ciekawą propozycją był wspólny trening dla dzieci wraz z rodzicami. Serdecznie polecam. – Sabina, opinia z Map Google.

Dorosłe judo na naszym Samurai MeetUp 2022

Znane osoby związane z judo

 1. Khabib Nurmagomedov. Niepokonany mistrz UFC (MMA). Wypowiedź Khabiba o judo można zobaczyć tutaj.
 2. Paweł Nastula. Polski mistrz olimpijski. Bez wątpienia najpopularniejszy judoka w kraju. Więcej informacji.
 3. Jan Błachowicz. Pierwszy polski mistrz UFC rozpoczynał swoją przygodę ze sztukami walki od judo (źródło).
 4. Chuck Norris. Ponoć trenował judo, zanim jeszcze powstało. 😉 Więcej.
 5. Guy Ritchie. Światowej klasy reżyser. Więcej.
 6. Chaltmaagijn Battulga. Były prezydent Mongolii (2017-2021). Więcej.
 7. Dariusz Dąbski. Prezes Zarządu Telewizji Puls. W pierwszej 100 najbogatszych Polaków 2016-2021. Więcej.

Komu treningi judo dla dorosłych mogą się nie spodobać?

Treningi judo, tak jak wszystko, mogą nie być dla każdego. Chociaż powody tutaj są raczej wewnętrzne niż zewnętrzne.

Z judo najpewniej będziesz niezadowolony, jeżeli:

 1. Uważasz, że 220 zł za 8-10 godzin treningów w miesiącu to zbyt wygórowana cena.
 2. Obawiasz się ściągnięcia maseczki ochronnej. Nie ma obowiązku jej ściągania, ale w sporcie kontaktowym o wysokiej intensywności trening w masce prawdopodobnie będzie dla Ciebie wysoce uciążliwy.
 3. Czujesz, że sporty walki nie są dla Ciebie, bo wolisz unikać jakiejkolwiek konfrontacji. Parę siniaków pewnie się zdarzy, chociażby na początku.

Judo dla dorosłych jako rodzinny trening (rodzic + dziecko) po Tiger Cup 2021,
Rodzinny trening po Tiger Cup 2021

Dlaczego warto trenować z Judo Tigers?

 1. Nie jesteśmy fabryką. Mamy indywidualne podejście. Dla przykładu: grupa dorosłych w Oleśnicy liczy około 10 osób. Treningom bliżej jest do treningów personalnych niż do sieciówkowych zajęć grupowych. Kameralność sprzyja zaangażowaniu.
 2. Wychodzimy przed szereg. Organizujemy zawody dla dorosłych amatorów judo (Mistrzostwa Regionu Zachodniego 2022), międzynarodowy camp dla weteranów judo (Samurai MeetUp) i rodzinne wyjazdy z judo w tle (Tiger Family Camp). Możesz cieszyć się judo całą rodziną. Od najmłodszych po najstarszych.
 3. Jesteśmy wolni od organizacyjnych naleciałości z „poprzedniego systemu”. Uczymy judo od 2010 roku. Robimy judo nowocześnie. Wolni od podejścia „wszystko albo nic”, „najsilniejsi przetrwają” i „za wszelką cenę”.
 4. Nasi trenerzy mają po kilkanaście lat doświadczenia zawodniczego i często dekadę lat doświadczenia trenerskiego. Trening dopasujemy do każdego. Niezależnie od poziomu zaawansowania.
 5. W klubie działają osoby z doświadczeniem sięgającym mistrzostw świata i kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Sprawdzisz tutaj.
 6. Wszystko, poza treningiem, załatwisz z nami online. Formalności, opłaty etc. Do większości spraw wystarczy jeden e-mail.
 7. Nie mamy okresu wypowiedzenia. Krótko mówiąc, płacisz za miesiące, w których trenujesz.

Bonus – bezpłatny pierwszy trening

Pierwszy trening jest bezpłatny! Nie musisz wypełniać do niego formularza rejestracyjnego.

Wystarczy przesłać nam e-mail (klub@judotigers.pl) lub wiadomość na Facebooku, że przyjdziesz danego dnia. Na trening próbny nie potrzebujesz judogi. Wystarczy strój sportowy (jak na siłownię) i klapki (trenujemy boso, przydadzą się na trasie sala – szatnia).

Nasze sekcje judo dla dorosłych

Bielany Wrocławskie

Trener Maciej Zamęcki (tel. 695 595 548). Treningi odbywają się w Centrum Ślęza, ul. Błękitna 2, Bielany Wrocławskie. Aktualny harmonogram sprawdzisz tutaj.

Maciej Zamęcki to współzałożyciel KS Judo Tigers. Pasjonat „najpiękniejszego sportu świata” i magister fizjoterapii. Medalista Mistrzostw Polski.

Ocena sekcji na Bielanach Wrocławskich na Mapach Google: 5/5.

Oborniki Śląskie

Trener Piotr Nowak (tel. 795 000 212). Treningi odbywają się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Poniatowskiego 22 w Obornikach Śląskich. Aktualny harmonogram sprawdzisz tutaj.

Piotr Nowak to trener judo, fizjoterapeuta sportowy i członek zarządu Judo Tigers. We wrześniu 2022 dołączył do Judo Tigers swój klub, który wcześniej znany był pod nazwą Judo Wilki.

W Obornikach odbywają się zarówno treningi judo dla dorosłych (w połączeniu z Grupą Sportową), jak i ogólnorozwojowe treningi obwodowe bez judo (Grupa PowerFit).

Oleśnica

Trener Michał Zamęcki (tel. 605 126 612). Treningi odbywają się na Hali Sportowej OKR ATOL, ul. Kochanowskiego 2, Oleśnica. Aktualny harmonogram sprawdzisz tutaj.

Michał Zamęcki to sam prezes, wizjoner, ojciec założyciel KS Judo Tigers. Absolwent Wychowania Fizycznego na AWF we Wrocławiu. Uczestnik kursu trenerskiego w tokijskim Kodokanie (najstarszej i najlepszej szkole judo na świecie). Medalista Mistrzostw Polski.

W Oleśnicy akceptujemy kartę MultiSport. Tacy członkowie klubu zobowiązani są do miesięcznej składki członkowskiej w wysokości 50 zł.

Ocena sekcji w Oleśnicy na Mapach Google: 5/5.

Strzelin

Trener Michał Cepuch. Treningi odbywają się w Hali Sportowej Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego, ul. Staromiejska 64, Strzelin. Aktualny harmonogram sprawdzisz tutaj.

Michał to najmłodszy członek zespołu, a już z ponad 5-letnim doświadczeniem trenerskim, magister AWF we Wrocławiu na kierunku Sport. Trener personalny. Medalista mistrzostw Polski. Wychowanek KS Judo Tigers. Wytrwale dążący do celu, prawdziwy Tygrys!

Ocena sekcji w Strzelinie na Mapach Google: 5/5.

Wrocław (Pawłowice)

Trener Paweł. Treningi odbywają się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 39, ul. Przedwiośnie 47, Wrocław. Aktualny harmonogram sprawdzisz tutaj.

Paweł to trener judo, pasjonat i Mistrz Polski Młodzieżowców z 2011 roku (a wydawało się to tak niedawno!). Na Mapach Google piszą: „Świetny trener, ekstra podejście do treningów, indywidualne podejście do każdego! Polecam”, a nam trudno się z tym nie zgodzić! Zapraszamy!

Ocena sekcji Wrocław Pawłowice na Mapach Google: 5/5.

Krótkie podsumowanie oferty

Za 220 PLN miesięcznie otrzymujesz 8 treningów w miesiącu, łącznie 8-10 godzin treningowych. 22-27,50 PLN za godzinę.

Nie obiecujemy, że będzie lekko, ale, że będzie warto. Pierwszy trening masz bezpłatny.

Podejmujesz wyzwanie?

Wyślij do nas e-mail (klub@judotigers.pl) lub wiadomość na Facebooku, w której dasz znać, kiedy przyjdziesz na trening próbny. Możesz też od razu zarejestrować się na regularne treningi przez ten formularz.