Klasa sportowa judo w Szkole Podstawowej nr 61 we Wrocławiu! Rekrutacja do klasy 4!

Klasa sportowa judo we Wrocławiu? (klasa 4)

Od roku szkolnego 2024/2025…

Zapraszamy Twoje dziecko na rekrutację do klasy sportowej judo (klasa 4) w Szkole Podstawowej nr 61 we Wrocławiu! Rekrutacja już trwa!

Treningi młodych adeptów judo poprowadzi wykwalifikowany trener i pedagog Jakub Strasburger (nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 61).

Dzieci z klasy sportowej (klasa 4) będą trenowały judo nawet 6 godzin lekcyjnych tygodniowo (4,5 godz. tygodniowo). To spora różnica na korzyść szkoły z klasą sportową, bo dzieci uczęszczające na judo w formie zajęć pozalekcyjnych najczęściej trenują maksymalnie 2 godziny tygodniowo w jednej z sekcji.

Poza tym Szkoła ma w planach dofinansowanie zakupu judogi (stroju do judo) dla dzieci z klasy sportowej. Obecnie wysokość tego dofinansowania pozostaje do ustalenia.

A co po szkole?

Jako Klub Sportowy Judo Tigers organizujemy szkolenie judo w kilkunastu lokalizacjach na Dolnym Śląsku. Regularnie rywalizujemy na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym. Chociaż jesteśmy duzi (aktualnie trenuje u nas ponad 700 zawodników i zawodniczek), to nadal na każdego patrzymy indywidualnie (serio!).

W ciągu roku organizujemy wiele wydarzeń sportowych i sportowo-rekreacyjnych, w tym autorskie obozy letnie i zimowe – możesz to wszystko sprawdzić w naszych mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube.

Opinia o treningach judo Jakuba Strasburgera

Jedna z opinii o treningach trenera Jakuba w sekcji Wrocław Złotniki (SP 24)

Judo, czyli…

…olimpijski sport ogólnorozwojowy kształtujący wszystkie cechy motoryczne. Nawet z elementami akrobatyki. Najmłodsi zaczynają od zabaw i przechodzą do stopniowego wprowadzania elementów judo – olimpijskiego chwytanego sportu walki (najlepszej samoobrony!).

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez JUDO TIGERS (@judotigers)

Więcej informacji o judo:

Rekrutacja do klasy sportowej judo we Wrocławiu

Rekrutacja rozpoczyna się od 15 kwietnia 2024 roku i wymaga uczestnictwa w testach sprawnościowych (najprawdopodobniej w dwóch turach: w maju i czerwcu).

W sprawie rekrutacji do klasy sportowej judo w Szkole Podstawowej nr 61 we Wrocławiu (ul. Skarbowców 8) proszę kontaktować się bezpośrednio ze Szkołą – tutaj przekierowanie do kontaktu.

Tylko do pytań związanych z treningiem judo – bezpośredni kontakt do trenera w klasie sportowej Szkoły Podstawowej nr 61 we Wrocławiu, czyli trenera ze zdjęcia – Jakub Strasburger (tel. 503 177 699).