Przed nami Tiger Cup 2019!

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się Tiger Cup, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w judo. W turnieju wezmą udział juniorzy i juniorzy młodsi z całej Polski oraz z zagranicy w sumie ok. 500 zawodników i zawodniczek. Na macie nie zabraknie naszych Tygrysów! 

Po wywalczeniu 3 miejsca podczas tegorocznej Super Ligi Judo Tygrysy nie zamierzają zwalniać tempa! Już 23 listopada będziemy mieli okazję na zdobycie medali Międzynarodowych Mistrzostw Oleśnicy. Jest to już 7 edycja turnieju, w którym udział biorą najlepsi młodzi judocy z całej Polski oraz z zagranicy. W tegorocznych zawodach udział potwierdziło ponad pół tysiąca zawodników reprezentujących m.in. Kanadę, Czechy, Holandię, Luksemburg, Ukrainę, Niemcy i oczywiście Polskę.

Turniej został podzielony na dwie kategorie wiekowe, do których przypisano po jednym dniu zawodów. W sobotę 23 listopada na matę wyjdą juniorzy młodsi, czyli zawodnicy i zawodniczki z roczników 2002-2004. Pierwsze walki rozpoczną się o godz. 10:00, a gala starć finałowych przewidziana jest na godz. 17:30. Następnego dnia do zawodów przystąpią nieco starsi judocy – startujący w kategorii „junior” (roczniki 1999-2003). Godziny niedzielnych walk eliminacyjnych i finałowych są takie same.

– Udział w Tiger Cup to doskonała szansa dla wszystkich młodych zawodników i zawodniczek, aby uczynić krok w stronę profesjonalnego sportu. Takie turnieje są bardzo ważne pod względem ich rozwoju technicznego i mentalnego. Przede wszystkim można podpatrywać styl walki innych zawodników, analizować poszczególne pojedynki oraz wyciągać wnioski, które zaprocentują w przyszłości. Istotne jest również obycie ze stresem spowodowanym udziałem w tak dużym wydarzeniu, gdy zawodnicy są na podobnym poziomie technicznym, to właśnie takie detale mogą decydować o ostatecznym rozstrzygnięciu. Jest to również fantastyczna szansa na integrację wszystkich sympatyków, kibiców oraz całego środowiska judo.mówi Michał Zamęcki, prezes KS Judo Tigers oraz organizator zawodów.

Zawody odbędą się w Hali Sportowej OKR ATOL, przy ul. Kochanowskiego 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, kibiców i sympatyków judo do wspierania naszej drużyny. Przygotowaliśmy dla Was specjalną strefę kibica! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Organizatorami Tiger Cup Międzynarodowych Mistrzostw Oleśnicy są:Polski Związek Judo, Miasto Oleśnica, OKR ATOL, KS Judo Tigers.