Wiktor Mika wraca z medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W ubiegły weekend 6 naszych zawodników wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Z Zamościa wróciliśmy z podniesionymi głowami. Wiktor Mika wywalczył brązowy medal, a pozostali judocy pokazali się z bardzo dobrej strony.

OOM w środowisku traktowana jest jako Mistrzostwa Polski Kadetów. Już sam występ na nich to duży sukces, gdyż by dostać się na zawody, judocy muszą przejść wcześniej długą drogę przez regionalne kwalifikacje. Tegoroczna edycja odbyła się w Zamościu, a na tatami nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Był to 4 wynik pod względem liczebności klubów. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim Tygrysom za świetne walki i duże emocje. Nasz klub reprezentowali: Tamara Torchinava, Wiktoria Polasiak, Mikołaj Szopa, Michał Dżusajew, Stanisław Bogusz oraz Wiktor Mika

Wielkie brawa należą się szczególnie ostatniemu z wymienionych. Wiktor Mika stoczył 3 fantastyczne, zwycięskie walki i swój udział w turnieju zakończył dopiero na fazie półfinału przegrywając z późniejszym tryumfatorem. Świetny występ w MP, to potwierdzenie jego dużych umiejętności. Wiktor już wielokrotnie zajmował punktowane miejsca podczas Pucharach Polski Juniorów, jednak jeszcze nigdy nie udało mu się przywieźć medalu z krajowego czempionatu (choć w zeszłym roku był w składzie drużyny naszego klubu, która wywalczyła V-ce mistrzostwo kraju w zawodach drużynowych).

Wiktor, dzięki swojemu występowi dołączył do klubowej Hall of Fame. Znajdują się w niej m.in. ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski Młodzików Krzysztof Cieciorko i Maciej Bernatowicz. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ciężka codzienna praca na tatami – przynosi każdego roku wymierne efekty.