Tygrysy na podium Mistrzostw Dolnego Śląska w judo

W minioną sobotę 29 lutego w Łagiewnikach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w judo. Do walki o tytuły mistrzowskie stanęło ponad 250 zawodników i zawodniczek z całego regionu. Sportowcy z Judo Tigers zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy!

Za nami pełny sportowych emocji weekend na tatami. Po latach przerwy Dolnośląski Związek Judo podjął decyzję o reaktywacji mistrzostw wojewódzkich w dyscyplinie judo. Na macie Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach stanęli najlepsi zawodnicy judo z całego regionu, w tym m.in. medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski: Maciej Bernatowicz i Krzysztof Cieciorko z KS Judo Tigers. Drużyna Tygrysów zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za Sekcją Judo MKS Juvenia & KS Gwardia Wrocław.

Zawody podzielone były na 5 kategorii wiekowych oraz 68 wagowych. Do udziału w walkach na tatami uprawnione były zarówno dzieci z roczników 2007-2008 oraz najbardziej utytułowani seniorzy z klubów zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Judo. – Powrót do organizacji Mistrzostw Dolnego Śląska to ważne wydarzenie dla rozwoju judo w naszym regionie. To świetna okazja do integracji całego środowiska judo i wymiany doświadczeń między młodymi judokami, a ich starszymi kolegami. Całe zawody stanowią również fantastyczne widowisko, dlatego mamy nadzieję, że do wspólnej zabawy zachęcimy jak najwięcej kibiców oraz dzieci, które dołączą do klubów i rozpoczną swoją przygodę z judo – mówi Michał Zamęcki, szkoleniowiec Tygrysów oraz organizator wydarzenia.

Za organizację Mistrzostw Dolnego Śląska w judo odpowiedzialni byli: Dolnośląski Związek Judo, gmina Łagiewniki, LUKS Nefryt Oleszna oraz KS Judo Tigers. Fundatorami nagród dla zawodników była Gmina Łagiewniki i Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Dziękujemy za wsparcie, a Tygrysom życzymy kolejnych sukcesów na macie!