Powołania do reprezentacji Polski w judo!

2020 rok nie mógł zacząć się lepiej! Dzięki bardzo dobrym wynikom w ubiegłorocznych zawodach 5 naszych judoków otrzymało od Polskiego Związku Judo powołania do kadry narodowej.

Szansę na reprezentowanie barw Polski przez najbliższe pół roku będą mieli: Mikołaj Szopa, Stanisław Bogusz, Wiktor Mika, Krzysztof Cieciorko i Maciej Bernatowicz. Wszyscy zawodnicy trenują w naszym klubie od początku swojej przygody z judo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na tatami.

– Wszyscy powołani wielokrotnie reprezentowali nasz klub w juniorskich zawodach mistrzowskich, dlatego jestem pewny, że świetnie poradzą sobie z presją w reprezentacji narodowej. To wyróżnienie z pewnością zmotywuje ich do kolejnych miesięcy ciężkich treningów i rozwoju umiejętności technicznych oraz mentalnych. Cieszymy się, że nasza wielogodzinna praca z młodymi judokami przynosi efekty, a powołania są tego najlepszym potwierdzeniem. – mówi Michał Zamęcki, trener i prezes klubu Judo Tigers.

Kilka słów o reprezentantach Polski:

Mikołaj Szopa

Miejscowość: Oleśnica

Trener: Michał Zamęcki

Mikołaj już jako zawodnik z grupy wiekowej młodzików startował w turniejach wyższej kategorii wiekowej (juniorach młodszych). Zdobywca 5 miejsca podczas zawodów rangi Pucharu Polski. Kapitalna postawa podczas ubiegłorocznych zawodów dała mu 5 miejsce w rankingu Polskiego Związku Judo.

Wiktor Mika

Miejscowość: Oleśnica

Trener: Michał Zamęcki

Wiktor przebojem wdarł się do czołówki w swojej kategorii wagowej. Przełom w jego przygodzie z judo nastąpił podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, gdzie wywalczył z kolegami srebrny medal. Tam również w przepiękny sposób wygrał walkę z reprezentantem Polski i liderem rankingu PZJ. To zdecydowanie dodało mu wiatru w żagle na pozostałą część sezonu, podczas której dwukrotnie zajął 5 miejsce w Pucharze Polski.

Stanisław Bogusz

Miejscowość: Oleśnica

Trener: Michał Zamęcki

Staszek to także srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski. Jeszcze do niedawna występowała w kategorii wagowej do 66 kg, jednak to przejście do wyższej kategorii pozwoliło na eksplozję jego umiejętności. W nowej wadze zdążył wystartować dwukrotnie podczas zawodów Pucharu Polski. Za każdym był bardzo blisko podium, kończąc ostatecznie na 5 miejscu.

Krzysztof Cieciorko

Miejscowość: Marcinkowice

Trener: Marcin Niedzielski

Krzysiek wciąż należy do kategorii młodzików, jednak już teraz załapał się do starszej grupy wiekowej – juniorów młodszych. Na powołania zapracował przede wszystkim, dzięki fantastycznej postawie podczas indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików. W Jastrzębiu Zdroju stoczył wiele wspaniałych walka i został zatrzymany dopiero na ostatniej finałowej przeszkodzie.

Maciej Bernatowicz

Miejscowość: Wrocław

Trener: Maciej Zamęcki

Maciek podobnie jak Krzysiek wywalczył medal Mistrzostw Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdroju. W tym roku czeka go przejście z wieku młodzika do juniora młodszego. Do tej pory w zawodach kadetów startował tylko raz, jednak fantastyczna postawa podczas MP Młodzików dała mu przepustkę do reprezentacji narodowej.