Za nami Super Liga Judo w Świdnicy

Za nami kolejne sportowe zmagania w ramach Super Ligi Judo 2019. W niedzielę, 26 maja w Świdnicy odbył się drugi z czterech planowanych na ten rok turniejów. Prestiżowy turniej pod okiem Mistrza Świata Rafała Kubackiego zgromadził na macie ponad 800 zawodników i zawodniczek z Polski i za granicy! Na starcie nie zabrakło reprezentantów klubu Judo Tigers.

Świdnickie lodowisko to drugi z czterech przewidzianych na ten rok turniejów w ramach Super Ligi Judo 2019. Na starcie sportowej rywalizacji stanęło około 800 młodych sportowców z ponad 30 polskich i zagranicznych klubów. Zmagania toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych: U-10, U-12, U-14, U-16 i U-18.

Z turnieju każdy zawodnik wynosi nowe doświadczenia i naukę przekazywaną przez legendę polskiego judo. Dla zaawansowanych judoków jest to sprawdzian umiejętności przed zbliżającymi się w sezonie mistrzostwami, zaś dla najmłodszych pierwsze doświadczenia związane z udziałem w profesjonalnym turnieju. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa oraz wspólna integracja zawodników i sympatyków judo. Z każdą edycją na turniejach pojawia się coraz więcej kibiców, którzy tworzą wspaniałą, sportową atmosferę. To najlepszy dowód na to, że w Polsce judo staje się coraz popularniejsze – mówi Michał Zamęcki, założyciel i szkoleniowiec w klubie sportowym Judo Tigers oraz organizator Super Ligi Judo.

Niedzielny turniej był wyjątkowy nie tylko ze względu na ogromne sportowe emocje, ale też święto najwierniejszych kibiców – mam. Każda z obecnych na sali bohaterek została zaproszona na podium po odbiór symbolicznego „Certyfikatu Supermamy”, który stanowi podziękowanie za cały wkład włożony w wychowanie i wspieranie młodych sportowców.

Kolejne turnieje w ramach Super Ligi Judo odbędą się kolejno w Sobótce (13 października) oraz Oleśnicy (17 listopada).