Tygrysy na obozie zimowym judo w Gruzji!

Na początku miesiąca 10 zawodników naszego klubu odwiedziło Tbilisi i wzięło udział w międzynarodowym Winter Judo Camp. Tygrysy podczas wyjazdu trenowały na tatami z najlepszymi klubami z całego świata, zwiedzały zabytki Gruzji, a także próbowały lokalnych przysmaków!

Międzynarodowy obóz zimowy w Tbilisi odbywał się w dniach 2-12 luty 2019. Zawodnicy Judo Tigers ramię w ramię ćwiczyli na tatami z najlepszymi klubami judo z całego świata, m.in. z kadrą narodową Armenii oraz sportowcami z Gruzji, Izraela i Kazachstanu. Pod czujnym okiem jednego z najlepszych judoków – Hovhanesa Davtyana, zdobywcy brązowego medalu Mistrzostw Świata w roku 2009 oraz czterokrotnego medalisty Mistrzostw Europy, Tygrysy ćwiczyły technikę oraz pobierały cenne wskazówki dotyczących walk na macie.

Po aktywnych zajęciach na tatami zawodnicy poznawali uroki pięknej Gruzji. Podczas dziesięciodniowego pobytu Tygrysy miały okazję zwiedzić całą stolicę wraz z jej najważniejszymi zabytkami, wędrowali uliczkami Mcchety – dawnej gruzińskiej stolicy i testowali lokalną kuchnię.

– Po raz kolejny z uczestnikami zimowego Judo Camp nasi zawodnicy spotkają się już w listopadzie na organizowanych przez nasz klub Międzynarodowych Mistrzostwach odbywających się w Oleśnicy. Impreza należy do cyklu wydarzeń – Otwartych Pucharów Polski Polskiego Związku Judo – mówi trener Tygrysów Michał Zamęcki.

Winter Judo Camp to wyjazd, który nasi zawodnicy z pewnością zapamiętają na długo. Z naładowanymi bateriami oraz cenną wiedzą wracamy na matę i zabieramy się do treningów!