Adopcja z okazji Światowego Dnia Tygrysa!

Tygrysy to największe dzikie koty żyjące na Ziemi. W wielu kulturach uznawane są za symbol odwagi i niezależności. Te wartości chcemy zaszczepiać u naszych wychowanków, stąd też wybór tygrysa na sztandar klubu. Pomimo ich niezwykłej siły, od kilkunastu lat potrzebują naszego wsparcia – na wolności pozostało zaledwie ok. 3 900 osobników. Dlatego wraz z Fundacją WWF Polska pomagamy ratować te majestatyczne zwierzęta! Światowy dzień Tygrysa, to doskonała okazja, aby dołożyć cegiełkę do ich ocalenia.

Sytuacja tych pięknych zwierząt w ostatnich latach uległa drastycznemu pogorszeniu. Ich liczba spadła o ponad 95%, a wiele lokalnych populacji na zawsze przestało istnieć. Obecnie powoli odbijamy się od dna, które osiągnęliśmy w 2010 roku. Wówczas na ziemi było jedynie 3200 osobników. Ta drobna poprawa jest wynikiem różnych akcji charytatywnych, które są coraz liczniej dostępne. My co roku, dzięki możliwości stworzonej przez WWF Polska, symbolicznie adoptujemy tygrysa. Wierzymy, że każde nawet najmniejsze wsparcie uchroni dzikie koty przed całkowitym wyginięciem, dlatego też Was serdecznie zapraszamy do pomocy!

Jeśli również chcecie zaangażować się w pomoc, wejdźcie na stronę: www.pomagam.wwf.pl/tygrys i przekażcie symboliczną kwotę na wsparcie naszych tygrysich przyjaciół.