Wystartujemy w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Judo!

Dolnośląski Związek Judo podjął decyzję o reaktywacji mistrzostw województwa, Zawody odbędą się 29 lutego br. w Łagiewnikach. Na tatami zobaczymy najbardziej utytułowanych zawodników i zawodniczki występujących w różnych kategoriach wiekowych. Nie zabraknie również naszych Tygrysów! 

Po kilkunastu latach przerwy do kalendarza imprez sportowych na Dolnym Śląsku wracają mistrzostwa województwa w judo. Zawody zostały podzielone na 5 kategorii wiekowych oraz 68 wagowych. Uprawnione do udziału są zarówno dzieci z roczników 2007-2008, jak i najbardziej utytułowani seniorzy. Podstawowym wymogiem jest bycie judoką klubu zrzeszonego w DZJ.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach przy ul. Ślężnej 1a. Po losowaniu i rozgrzewce o godz. 10:00 zaplanowane jest oficjalne otwarcie zawodów, a po 10 minutach na tatami pojawią się pierwsi zawodnicy. Walki będą rozgrywane w kolejności od najstarszych grup wiekowych. Jeszcze tego samego dnia, po zakończeniu pojedynków finałowych, odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.

W zawodach wystąpi kilkunastu przedstawicieli KS Judo Tigers. Swoją dobrą formę postarają się potwierdzić medaliści ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski: Maciej Bernatowicz oraz Krzysztof Cieciorko. Liczymy, że wielu zawodników przełoży bardzo wysoką dyspozycję z treningów na rywalizację w turnieju.

Na terenie zawodów zostanie przygotowana specjalna strefa, z której fani będą mogli obserwować mistrzostwa. Organizatorzy zaplanowali też dla kibiców liczne atrakcje. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami Mistrzostw Dolnego Śląska w judo są: Dolnośląski Związek Judo, gmina Łagiewniki, LUKS Nefryt Oleszna, KS Judo Tigers.